Děsí vás blížící se konec podpory Windows 7? Nemusí, my se o vás postaráme!

Ano, všechno jednou končí. Stejně jako podpora oblíbeného operačního systému Windows 7, kancelářského balíku MS Office 2010 a několika dalších produktů z dílny Microsoftu. Možností řešení je v tomto případě hned několik a kupodivu to nemusí nutně znamenat nákup nového počítače. I když je to občas ta nejlepší varianta. Základem pro správné rozhodnutí je odborné posouzení vaší stávající techniky a následná kalkulace, zohledňující všechny vaše potřeby. A přesně proto jsme tu my!

2019 12 05 PrechodWin7toWin10

Konzultace a návrh řešení ZDARMA

Zastavte se u nás na prodejně, kde s vámi celý proces rádi prodiskutujeme. Společně projdeme všechny detaily a zmapujeme vaše stávající vybavení. Málokdo si totiž uvědomuje, že se tato změna projeví nejen u počítače samotného, ale také u všech periferií, instalovaných programů a v mnoha dalších oblastech. V tomto případě obecně platí, čím více podrobností se dozvíme, tím lépe. Ať už fyzickou prohlídkou vámi používaných zařízení, nebo na základě informací které nám poskytnete – nákupní doklady, soupis konfigurace jednotlivých zařízení, nejčastěji používané programy a podobně.

Jakmile od vás budeme mít všechny nezbytné informace, vytvoříme nezávaznou cenovou nabídku a nastíníme scénář dalšího postupu. Nehledě na to, zda se bude jednat o vylepšení a přeinstalaci stávajícího zařízení. Nebo nákup, instalaci a přetažení dat do nového přístroje. Vždy se snažíme celý proces přechodu na novou verzi operačního systému optimalizovat tak, aby vás zatěžoval co nejméně a pokud možno nijak neblokoval vaši práci. Máte další otázky? Odpovědi na ty nejčastější jsme pro vás sepsali níže. A na všechny ostatní vám rádi odpovíme osobně. Zastavte se, jsme tu pro vás.

Několik výhod nového zařízení se systémem Windows 10

2019 12 06 VyhodyNoveho (1)

Nejčastější otázky a odpovědi

  • Proč mám upgradovat na nové zařízení?

Moderní zařízení vám ušetří čas i peníze. Díky vylepšenému zabezpečení vykazují nová zařízení až o třetinu méně událostí zabezpečení. Dosahují až třikrát vyššího výkonu a také výrazně vyšší rychlosti u multitaskingu. A v případě notebooků také výrazně delší výdrže baterie.

  • Můžu svůj současný počítač upgradovat na Windows 10?

Ano, při splnění technických požadavků a se zakoupením licence můžete kompatibilní počítače upgradovat. Přesto, abyste mohli naplno využít nejnovější funkce a možnosti Windows 10, v mnoha případech doporučujeme zakoupení nového zařízení.

  • Co když budu dál používat Windows 7?

Windows 7 můžete dál používat, ale až skončí podpora, bude váš počítač více ohrožen. Systém Windows bude fungovat, ale přestanete dostávat aktualizace zabezpečení a funkcí.

  • Je možné aktivovat Windows 7 i po 14. lednu 2020?

Dle dosavadních informací, Windows 7 budete moci nainstalovat a aktivovat i po skončení podpory. Pokud se chcete vyhnout rizikům pro zabezpečení a virům, Microsoft doporučuje zvážit upgrade na Windows 10.

  • Bude ve Windows 7 dál podporovaný Internet Explorer?

Podpora prohlížeče Internet Explorer na zařízeních s Windows 7 skončí 14. ledna 2020. Internet Explorer je součást operačního systému Windows a týká se ho stejný životní cyklus podpory.

  • Co když budu dál používat Office 2010?

Office 2010 můžete dál používat, ale až skončí podpora, bude tento produkt více ohrožen. Systém Office bude dál fungovat, ale přestanete dostávat aktualizace zabezpečení a funkcí.

  • Bude Office 2010 dál fungovat se službami Office 365?

Po 1. říjnu 2020 už nebude podporované připojení ke službám Office 365, jako je Exchange Online a jiné. Pokud zákazníci nechtějí, aby se snížila jejich produktivita, měli by upgradovat na plán Office 365, který zahrnuje také aplikace Office pro stolní počítače.

  • Je možné aktivovat Office 2010 i po říjnu 2020?

Office 2010 budete moci nainstalovat a aktivovat i po skončení podpory. Abyste se ale vyhnuli rizikům se zabezpečení a virům, Microsoft doporučuje zvážit upgrade na Office 365.

  • Jsou k dispozici nějaké speciální nabídky pro Office 365?

Zákazníci mohou využít bezplatnou zkušební verzi Office 365, aby se seznámili s novými funkcemi a vylepšeními. Noví zákazníci se sadou Office 365 Business Premium mohou navíc na jeden rok zdarma získat vlastní e-mailovou doménu.

  • Jak se mám připravit na konec podpory Office 2010?

Právě nyní mají zákazníci vhodnou příležitost posoudit svou technologickou strategii a zvážit, jaké výhody by jim mohla přinést nejnovější dostupná řešení. Microsoft 365 (nebo Office 365) přináší výhody práce na dálku, nejlepší produktivitu ve své třídě a týmová řešení. Současně vám zajistí ochranu a splnění místních předpisů.