Občas se k nám dostanou velmi pozoruhodná zařízení. Tentokrát šlo o téměř půltunové monstrum. Vešlo se jen za naše první dveře. 

CinskyAutomat

Takzvané vending machines, neboli prodejní automaty, asi není třeba představovat. Ať už využíváme jejich služeb, nebo ne. Potkáváme se s nimi denně a na každém rohu. Člověk by si skoro myslel, že na nich není nic zajímavého, ale z našeho pohledu je tomu právě naopak. Jsou to totiž docela komplikovaná a poměrně sofistikovaná zařízení.

Všechny motory, podavače, dotykovou obrazovku a příslušenství řídí centrální mozek automatu. 😊 Ve své podstatě jde o velmi výkonný tablet, který běží na kombinaci Linuxu a Androidu.  Klade se důraz na funkčnost, odolnost a spolehlivost - všichni víme, co může vyvolat situace, kdy nám automat nevydá zaplacené zboží.

Kolegové nejdříve netrpělivě čekali, kdy nám někdo přijede automat naplnit čerstvými dobrotami. Když se později ukázalo, že je to servisní zakázka, nadšení některých z nich značně ochladlo.   

Aleš Bednář

Velkou výhodou těchto zařízení je, že lze kontaktovat podporu přímo u výrobce. Její sídlo je sice až v daleké Číně, ale komunikují v angličtině, jsou velmi ochotní a navíc dokáží vyřešit i ty nejzáludnější problémy. Sami jsme při nastavování osazeného příslušenství na několik záludností narazili, požadavky klienta byly v tomto případě poměrně specifické, ale s touto malou dopomocí jsme je všechny vyřešili...

 

Nastavení celého systému je poměrně náročné a hodně závisí na použitém příslušenství. Kompletní manuály jsou v čínštině, takže pokud tento jazyk neovládáte, jste závislí také na kvalitě překladu. Asi nejvíc nás v nastavení pobavil řádek s identifikací modelu, který hlásal „červená deska s ovládáním na hady“. 😊 Dnes už víme, že had je přezdívka posuvné spirály na výdej zakoupeného zboží. Vše jsme odladili, otestovali a bez větších potíží i nasadili do provozu. Další kusy na instalaci již vyhlížíme - jistě je uvidíme už z dálky. 😊

   

Aleš Bednář

Máte pro mě něco ještě většího? Už se na to těším, stačí napsat ...

Aleš Bednář